сайт ДПІ у Київському районі міста Одеси Субота, 27.04.2024, 18:08
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Інформація [65]
Питання та відповіді [1]
Питання та відповіді

Наше опитування
Чи вважаєте Ви, корисниою появу даного сайту ?
Всього відповідей: 110

Головна » Статті » Інформація

Ефективність електронної звітністі
Про результати впровадження електронної звітності органами державної податкової служби йшлося на брифінгу заступника Голови ДПА України Василя Регурецького та директора Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування ДПА України Сергія Шевченка.

Роботи із залучення платників податків до подання податкової звітності в електронному вигляді розпочалися ще у 2004 році відповідно до наказу ДПА України від 01.07.04 №357 „Про затвердження формату (стандарту) електронного документа звітності платників податків”, а 2008 року значно активізувались.

Процедура подання податкової звітності до органів ДПС в електронному вигляді та система електронного контролю за правомірністю формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ були запроваджені на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 р. №262 „Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість”. 

Для нормативного врегулювання питання подання платниками податків до органів ДПС податкової звітності в електронному вигляді ДПА України розробила ряд нормативних документів.

Зокрема:

- затверджений наказ ДПА України від 10.04.08 №233 «Про подання електронної податкової звітності», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011;

- затверджений наказ ДПА України від 15.04.08 №250 «Про затвердження нової редакції Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків та реєстрів, отриманих та виданих податкових накладних в ОДПС України»;

- затверджений наказ ДПА України від 22.07.08 №485 «Про затвердження Уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків та податкових органів в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв'язку з використанням електронного цифрового підпису»;

- затверджено розпорядження ДПА України від 24.01.09 №18-р «Про проведення дослідної експлуатації програмного забезпечення інформаційного порталу державної податкової служби України як складової частини централізованої системи електронної звітності»;

- затверджений наказ ДПА України від 06.04.09 №168 „Про впровадження централізованої системи електронної податкової звітності платників податків в органах ДПС України”.

„ДПА України було розроблено програмне забезпечення для платників податків з формування та передачі до органів ДПС податкової звітності в електронному вигляді. Сьогодні оновлені версії вказаної програми регулярно надсилаються до регіональних ДПА для безкоштовного розповсюдження серед платників податків та оприлюднюються на сайті ДПА України”, – зазначив заступник Голови ДПА України Василь Регурецький. 

У промислову експлуатацію впроваджено програмне забезпечення системи приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності районного рівня. Також розроблено програмне забезпечення системи автоматизованого співставлення розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, що дало можливість щоденно отримувати та обробляти розшифровки. На центральному рівні впроваджується модуль до програмного забезпечення, який дозволяє графічно відображати зв’язки між контрагентами та в автоматичному режимі відслідковувати схеми та ланцюги взаємовідносин платників ПДВ. 

Розроблена та впроваджується централізована система подачі звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку.

Платники податків оцінили переваги електронної звітності, про що свідчить постійне зростання кількості тих платників податків, які подають звітність до органів державної податкової служби в електронному вигляді. Так, якщо у І кварталі 2008 року декларації з податку на прибуток в електронному вигляді подали 19 відсотків платників, то у IV кварталі минулого року кількість таких платників вже склала 29 відсотків. З 27 до 41 збільшився відсоток поданих в електронному вигляді декларацій з податку на прибуток з боку банківських установ. 

Кількість платників ПДВ, що подали звітність в електронному вигляді у березні 2009 року, становила 67,8 відсотка від загальної кількості платників цього податку, які звітувались. В електронному форматі декларації подали 181519 суб’єктів господарювання, із них: 41783 – скористалися e-mail, 139736 – віддали перевагу поданню звітності на дискеті. Порівняно із показником лютого поточного року кількість платників ПДВ, що подали звітність в електронному вигляді, збільшилася на 6,3 відсотка. 

Із запровадженням обов’язкового додатку №5 „Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів” до декларацій з ПДВ кількість платників, що у березні подали розшифровки в електронному вигляді, становила 157 563 (79,2 відсотка) суб’єктів господарювання, що подали розшифровки. Порівняно із результатами декларування лютого 2009 року питома вага платників ПДВ, що подали розшифровки в електронному вигляді, зросла на 2,4 відсотка. Кількість операцій у розшифровках, поданих у електронному вигляді, становить 92,9 відсотка від їх загальної кількості.

Завдяки запровадженню системи автоматизованого співставлення розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів:

- протягом року обсяг розбіжностей ПДВ понад 1 млн.грн. зменшився з 4,6 млрд. грн. до 1,5 млрд. грн., тобто у 3 рази;

- відпрацьовано 243 тисячі контрагентів ризикової категорії;

- покращилась якість заповнення декларацій з ПДВ та розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів. 

Існуючий порядок подання, приймання та обробки податкової звітності є децентралізованим і має низку суттєвих недоліків. Водночас супровід і підтримка цієї схеми документообігу між суб’єктами господарювання і податковими органами у функціональному стані потребують чималих витрат на придбання та обслуговування серверів, утримання технічних працівників і, зрештою, забезпечення захисту інформації на всіх рівнях.

У зв’язку з цим з 6 квітня 2009 року в органах ДПС впроваджується в промислову експлуатацію централізована система подачі звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (наказ ДПА України від 06.04.09 №168), яка є складовою частиною інформаційного порталу ДПА України. 

На базі ДПА у м.Києві створюється Центр обробки електронних документів (ЦОЕЗ), на який буде покладено функції приймання, передачі та обробки всіх масивів електронної звітності.

Це дозволить: оперативно отримувати і обробляти інформацію платників податків, в тому числі через спецоператорів, скоротити витрати на районному рівні, зменшити обсяги технічних помилок, забезпечити повний захист інформації, покращити рівень обслуговування платників та поліпшити імідж податкової служби. 

„Електронна звітність допоможе не тільки покращити роботу з платниками податків, а й поліпшити саму систему оподаткування. А також ефективніше виявляти незаконно заявлені до відшкодування суми ПДВ, уникати зловживань з іншими податками, зменшити корупційні ризики, покращити адміністрування податків, оперативно реагувати на помилки у звітах та виправляти їх”, – підкреслив Василь Регурецький.

Категорія: Інформація | Додав: klim (24.04.2009)
Переглядів: 681 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Інші ресурси

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024